Żeglowanie w egipcie – Morze Czerwone

Czy warto rozważyć rejs żeglarski po wodach Egiptu, w takim rozumieniu jak planujemy rejsy po Bałtyku, Północnym czy Śródziemnym?
Zobaczcie sami.  Wiem że Egipt to miejsce które odwiedziło już wielu polskich turystów, odnoszę jednak wrażenie że głównie chodziło o leniuchowanie na plaży. Może warto by poorać Morze Czerwone

Egipt to kraj egzotycznie piękny. Zachodni brzeg Morza Czerwonego przypadł mi do gustu surową urodą nagich pustynnych gór schodzących do morza. Przy morskim brzegu znajdują się kurorty zbudowane jako zgrupowania mniej lub bardziej luksusowych hoteli położonych nad brzegiem morza,(Hurgada, Safaga, El-Gouna)  z dostępem za pomocą sieci dróg i lotnisk . Wstępne wrażenia meteorologiczne – bywa że słabo wieje i nie ma fal.  Skaliste dno nie wybacza wielu błędów nawigacyjnych. Pod wodą wszakże mnogość  atrakcji -wystarczy zwykła fajka z maską aby znaleźć się w otoczeniu przepięknych ławic egzotycznych gatunków ryb. Warto również wymienić ciekawskie delfiny, które podpływają dużo bliżej niż te, które można spotkać np w Portugalii.

 
Comments are closed.