Kieszonkowa LED-owa trójsektorówka? czemu nie.

Nie mogę się nacieszyć nową zabawką. Wędrując po targach żeglarskich Wiatr i Woda, znalazłem coś rzeczywiście niezwykłego (Pomijając jachty- ale tylko niektóre oczywiście są niezwykłe).
Do rzeczy:

Mam kieszonkową lampę LED, która może zastąpić każde światło nawigacyjne na małym jachcie. Porządnie wykonana, wodoszczelna, mocowana na magnes i pasek, widać że nieźle przemyślana.
Można ją użyć na łódce, pod namiotem, na rowerze – tylko wtedy wyłączcie zielone :)
Oczywiście lampa ta nie jest pełnowartościowym zamiennikiem atestowanych świateł nawigacyjnych. Z tego względu wiele fachowców podejdzie do niej z lekceważeniem: Wszak nie jest podany ani dystans świecenia, ilość kandeli, kąt pionowy, że nie wspomnę o współrzędnych punktów narożnych na wykresie obszarów chromatyczności Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej (CIE). (Konwencja Colregs 1972, Załącznik I, Rozmieszczenie oraz szczegóły techniczne świateł i znaków). Jeśli jednak nie słyszeliście nigdy o wykresie Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej, nic się nie martwcie. Zapewniam Was że w tym urządzeniu czerwone diody świecą na czerwono, białe na biało a zielone na zielono. Jeśli nigdy nie słyszeliście o Konwencji Colregs, no to macie poważniejszy problem.
Prośba do “Cichociemnych”
Na śródlądziu oraz na obszarach przybrzeżnych po zmroku żeglują setki “cichociemnych”, którzy z rozmaitego powodu nie palą lub nie posiadają świateł nawigacyjnych.
Bardzo ich proszę- To jest produkt w sam raz dla Was- nic nie musicie dziurawić, kłaść kabli, robić instalacji. po prostu “pstryk i światło”. Za pomocą niewielkiego wydatku, możecie znacznie podnieść bezpieczeństwo swoje i innych. Dodatkowa rada- naprawde porządnie świeci na dobrych bateriach alkalicznych, aż oczy bolą. Nie ma co żałować pieniędzy, bo wystarczają na bardzo długo.

Adresy polskich dystrybutorów są na stronie producenta www.navisafe.net/en/db/poland.html

08-06-2009 Nadesłane:

Jedna z tych lampek zostala przetestowana jako swiatlo przy holowaniu przyczepy. Została przymocowana na leżącym maszcie na jego końcu. Pamiętajcie, tak jak przy sadzeniu marchewki – zielonym do góry :)

przyczepa-oswietlenie.jpg

4 comments to Kieszonkowa LED-owa trójsektorówka? czemu nie.